Zarabianie bez inwestycji na zakupach

Trochę dzisiaj o temacie nie związanym z jakimkolwiek programem partnerskim lub programem do zarabiania w internecie.

Zaintrygowały mnie reklamy banków, które obiecują zwrot niektórych wydatków poniesionych płacąc kartą wydaną do konta. Trochę o tym poczytałem, a poza tym ponieważ banki oferują tą  usługę za darmo, postanowiłem sprawdzić samemu. Opinie ludzi nie zawsze są obiektywne dlatego dlatego postanowiłem zrobić to osobiście. Banki oferujące zwroty za zakupy to obecnie GetinBank oraz Bank <a href="http://finanse4u.oferty-kredytowe cialis aus spanien.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=941&idDistributor=17339″ target=”_blank”>BPH Konto LubięTo!. Zrealizowanie postanowienia wymagało mojej inicjatywy i pójścia do banku, bo w internecie składa się tylko wstępny wniosek, a wszystkie formalności i tak trzeba osobiście załatwić w oddziale banku. Jednak szansa zarobienia kilkuset złotych rocznie to mimo wszystko jest warte poświęcenia pół godziny. Poza tym chciałem sprawdzić jak wiarygodne są reklamy banków.

Wypełniłem wniosek w internecie do Banku BPH i po 1 dniu zadzwoniła do mnie Pani z banku, z którą umówiłem się na założenie konta w placówce, która była mi najbardziej po drodze. Wszystkiego jednak wcześniej się dowiedziałem i upewniłem czy na pewno konto jest darmowe. Umowę dokładnie przeczytałem i wyjaśniłem z pracownikiem banku wszystkie niejasności. Bo po co mi kolejne konto jeśli musiałbym za nie płacić. Wszystko zostało potwierdzone i konto zostało założone bez żadnych zaświadczeń wystarczył dowód osobisty. Numer do obsługi konta dostałem od razu SMS-em, a karta przyszła pocztą po około 5 dniach. Wystarczyło tylko zasilić konto i zacząć kartę używać. W obecnej promocji po założeniu konta bank ten zwraca co miesiąc maksymalnie 50 zł za zakupy kartą. Jest to jednak wyliczone na podstawie transakcji i jest to 3% transakcji miesięcznych. Wynika z tego że aby uzyskać maksymalny zwrot musimy dokonać zakupów kartą na co najmniej 1667 zł. W moim przypadku przy utrzymaniu 4 osobowej rodziny z dwoma nastolatkami to nic trudnego do osiągnięcia. A zwrot nawet 50 zł/mc jest warty zachodu, a nie trzeba przy tym specjalnie nic więcej robić. Promocja trwa tylko przez 12 miesięcy więc rocznie można z tego tylko tytułu uzyskać 600 zł. W sumie czysty pasywny dochód, robiąc codzienne zakupy dodatkowo zarabiasz. Po pierwszy miesiącu dostałem faktycznie zwrot 50 zł za moje zakupy. Nie wiem jeszcze jak to jest rozwiązane pod względem podatkowym, czy z tego trzeba będzie zapłacić podatek? W końcu jest to jakiś przychód. Ale tego dowiem się pewnie wkrótce i na pewno o tym poinformuję na blogu. Po tym okresie konto i kartę pewnie zlikwiduję i będę szukał kolejnej darmowej promocji.

Podobnie jest bankiem Getin, jednak rocznie kwota do odzyskania jest mniejsza bo tylko 360 zł. Z tej oferty skorzystało ode mnie kilka osób z rodziny i też są bardzo zadowoleni.

Warto korzystać z takich promocji, tym bardziej, że nas nic nie kosztują. Nie ma ukrytych kosztów, ani haczyków. Trzeba tylko zakładając konto ograniczyć maksymalnie wszystkie zgody i nie brać debetu na karcie. Dlatego, że debet ten ogranicza nas później gdy chcemy wziąć kredyt lub pożyczkę, bo automatycznie zmniejsza nam zdolność kredytową.

Warto się śpieszyć bo promocja ta nie będzie trwać wiecznie.