Zarabiamy na stronie

Zarabianie na stronie internetowej, to z jednej strony najłatwiejszy sposób zarabiania, a z drugiej strony wymagający zaangażowania, wiedzy i umiejętności. Wszystkiego jednak można  się nauczyć.Let It Fall: L.A. 1982-1992 film trailer

Ale zacznijmy od tego, że jest to najłatwiejszy sposób zarabiania. Dlaczego ?

 1. Stronę lub bloga piszemy na temat który się znamy lub interesujemy. Nie musimy mieć z tego doktoratu lub kończyć studiów. Temat może być dowolny, a możliwości i nisz jest jeszcze bardzo wiele i wciąż powstają nowe. Trzeba trafić w swoją i ją rozwijać. W pewnym momencie staniemy się ekspertami w dziedzinie i wielu będzie zaglądało na naszą stronę w celu zdobycia informacji w tym temacie.
 2. Na stronie w formie reklam lub linków promujemy produkty lub programy partnerskie z których zdobywamy prowizje. To najlepszy sposób zarobków bo nie musimy nikogo namawiać do kupowania, kliknięcie i zakup usługi lub produktu jest dobrowolny i wynika z chęci zakupu, a nie z przymusu. 
  Czy potrafisz zarobić na wyświetlaniu reklam na stronie www.?
 3. Stworzenie bloga lub strony internetowej nie wymaga zaawansowanej wiedzy, a oferowane usługi hostingu, domeny dostarczają także narzędzi, przy pomocy których taka stronę lub bloga tworzymy w kilka minut. Swoja strona internetowa to okno na świat w internecie.
 4. Zamieść na stronie internetowej w treści linki do innych wartościowych stron związanych tematycznie, możesz także przekierowywać na strony partnerskie, sprzedażowe gdzie za sprzedaż otrzymujesz prowizję.
 5. Wklejmy także wartościowe filmy, zdjęcia i cytaty znanych ludzi lub autorytetów w dziedzinie. Takie informacje przyciągają czytelników i stwarzają stronę bardziej atrakcyjną.

Jakie zagrożenia mamy w tym biznesie:

Jedyne to, że spędzamy czas na tworzeniu zawartości której nikt nie czyta oraz wydatkowaniu pieniędzy na utrzymanie domeny i/lub hostingu. Jednak zarzut pierwszy można zniwelować promując stronę z dobrą zawartością, która potem sama będzie się promować. Promocja strony to chyba najtrudniejszy element układanki. Jak promować niskim kosztem ?

 • pierwsze najważniejsze to zarejestrować się w Google webmasters tools skonfigurować swoją stronę dla wyszukiwarki Google
 •  promować swoje wpisy na facebook w grupach o tematyce bloga, włączając się w dyskusje lub komentując inne wpisy
 • dodać swoją stronę do katalogu lub kilku katalogów stron o wysokim współczynniku pagerank
 • zoptymalizować witrynę pod względem wyszukiwarek – SEO
  SEO Ninja – Kurs dla początkujących Moduły 1 i 2
 • stała regularna aktualizacja strony lub bloga

Wszystkie te działania są trudne i często niezrozumiałe dla osób początkujących. Dlatego w takim wypadku trzeba korzystać z pomocy. Najlepiej bezpłatnej, ale wiemy, że darmowe rozwiązania nie zawierają zwykle wszystkich najbardziej istotnych zagadnień nas interesujących. Wkrótce na tym blogu znajdziecie kilka istotnych informacji dotyczących pozycjonowania stron i metod promocji.

SEO Ninja – Kurs dla początkujących