Czy cyfrowa waluta jest legalna ?

BitcoinW Polsce posiadanie i obrót wirtualną walutą nie jest zakazane. Jednak nie jest też szczególnie uregulowane przez nasze prawo. Kryptowaluta nie jest też uznawana za prawny środek płatniczy, nie jest papierem wartościowym, ani innym instrumentem finansowym. Obrót zaś nie podlega instytucjonalnemu nadzorowi. Można to uznać za zaletę, a malkontenci uznają za wadę.

Jednak wirtualna waluta szybko wkracza w nasze codzienne życie. Coraz więcej firm i sklepów internetowych umożliwia dokonywanie płatności właśnie cyfrową walutą. Nawet amerykański gigant PayPal, którego właścicielem jest eBay ogłosił, że zamierza udzielić wsparcia kilku platformom umożliwiającym handel kryptowalutami. Jedną z takich platform już jest Preiscoin. Oznaczać to będzie, że za zakupione produkty będziemy mogli płacić kryptowalutą taką jaka jest PRS. Jest to duży ukłon w stronę tej kryptowaluty i oznacza tylko, że wzrośnie jej wartość, gdyż zwiększy się zapotrzebowanie na nią.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą ?

kradziez-pcPamiętajmy jednak, żeby zabezpieczyć się przed kradzieżą tych elektronicznych pieniędzy, gdyż tak jak każdą inną można stracić przez kradzież. Jest na to kilka metod, a wszystko zależy od ilości posiadanej waluty. Małe ilości możemy przechowywać w telefonie lub tablecie, większe jednak przechowujemy w komputerach stacjonarnych i przenośnych. W każdym wypadku elektroniczny portfel powinniśmy zabezpieczyć hasłem, pinem lub specjalnym wzorem. Ta prosta metoda praktycznie uniemożliwia nas okradzenie.

Dobra praktyką jest jednak przechowywanie większej ilości kryptowalut w postaci kopii zapasowych zabezpieczonych hasłem. Kopie takie możemy przechowywać w domu, biurze, w banku w skrytce itp. Ilości kopii praktycznie jest nie ograniczona. Zabezpiecza nas to wtedy w sytuacji utraty komputera, co może się wiązać z utratą posiadanych środków. 

Co jeszcze jest ważne kupując elektroniczną walutę ?

Warto to robić na platformach zaufanych, których właścicielem są firmy zarejestrowane. Platforma musi zapewniać szyfrowana komunikację SSL przy wykonywaniu ważniejszych operacji. Sprawdźmy czy certyfikat SSL jest ważny i czy jest zweryfikowany przez przeglądarkę. Musimy też zawsze sprawdzić adres na który wpłacamy kryptowalutę. 

Transakcje kryptowalutami podlegają wymiarowi sprawiedliwości i zgłoszona kradzież będzie traktowana jako kradzież innych dóbr. Poza tym jest wiele narzędzi, które pozwalają zabezpieczyć się przed kradzieżą i są pomocne w wyśledzeniu sprawcy kradzieży. Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, iż kupując kryptowaluty na wirtualnych giełdach ryzyko oszustwa ze strony nieuczciwego kontrahenta praktyczne nie istnieje. Dzieje się tak, ponieważ środki klienta są przed zawarciem zlecenia w całości deponowane na giełdzie w celu zabezpieczania wykonania transakcji.

Każdy może mieć szwajcarską kryptowalutę jaką jest Preiscon. Jesli chcesz się trochę więcej dowiedzić na jej temat dołącz do nas na webinarze, który odbywa się w każdy wtorek i czwartek o godznie 21:00 lub w sobotę o 11:00. Link do webinaru poniżej.

http://www.preiscoin.com/academy/?id=lv2zOfgiZs 

 źródło