Jak przenieść swoją stronę WordPress na inny hosting?

Spotkałem się ostatnio z wieloma pytaniami od ludzi, którzy chcą zmienić hosting na inny, tzn przenieść swoja stronę zrobioną w WordPress na inny serwer hostingowy. Proces ten zwykle ich przeraża swoją złożonością bo trzeba przenieść bazę mysql, plik programu WordPress, ale czy wszystko co tam napisałem zostanie zachowane albo czy PHP jest w dobrej wersji itd. Mnóstwo tych dylematów, a większość też nie bardzo wie co to jest MySql, PHP itp. Nie wszyscy muszą być profesjonalistami. Chciałem pomóc tym wszystkim dlatego zrobiłem film jak to łatwo zrobić nie mając żadnej znajomości w/w programów i specyfiki budowania strony internetowej w WordPress. Jest to mój jeden z pierwszych filmów dlatego może i jakość nie jest najlepsza, poza tym głos nagrywałem na żywo bez montażu dlatego też jest jaki jest. Mimo wszystko ma nadzieję, że będzie pomocny dla wielu osób.

W moim filmie wykorzystuje 2 programy darmowe do zrealizowania tego zadania. Pierwszy to wtyczka do WordPress Akeeba Backup

https://downloads.wordpress.org/plugin/akeebabackupcore.1 jelly cialis.2.2.zip

drugi to program służący do odtwarzania strony Akeeba Kickstart

https://www.akeebabackup.com/download/akeeba-kickstart/4-0-0/kickstart-core-4-0-0-zip.html

Moja strona została w filmie przeniesiona z jednego hostingu w kraju na hosting oferowany w ramach uczestnictwa w programie All In One Profits. Hosting ten jest bardzo wydajny i łatwy w zarządzaniu.

Jest jeszcze jedno. W filmie zawarłem pewną sztuczkę, która powoduje, że cały proces kończy się sukcesem. Nie znając tego wiele osób rezygnuje i uznaje w/w programy za złe. Bo nie udało im się od razu uruchomić strony na nowym serwerze hostingowym.

Osobom które np. mają stronę nie w WordPress, a napisaną w Joomla też mogę pomóc, jak się ze mną skontaktują.

2 thoughts on “Jak przenieść swoją stronę WordPress na inny hosting?”

 1. Artur says:

  Witam,
  bardzo dziękuję za film. Cały czas szukam dobrej wtyczki do WordPressa do robienia kopii zapasowych. Muszę przyznać, że jak kiedyś korzystałem z Joomli, to używałem właśnie wtyczki Akeeba. Ucieszyłem się więc, że jest ona też dostępna dla WP. Zainstalowałem ją i mam problem, bo pisze że mam za niską wersję pliku PHP. Spróbowałem na innej stronie i tam poszło, więc zakładam, że to nie jest wina hostingu. Czy może szablon (kupiłem na Themeforest) może nie obsługiwać PHP w wersji 5.4 czy 5.5? Jak to sprawdzić i ewentualnie co z tym zrobić.

  1. Artur says:

   Witam,
   Ja miałem taki sam problem na nazwa.pl. Na jednym serwerze, który kupiłem w zeszłym roku na tym hostingu nie miałem problemu z Akeeba, a na drugim (wykupiony kilka lat temu), też mi wyskakiwał komunikat, że za niska wersja PHP. Też początkowo myślałem, że to szablon (kupiony na Themeforest), ale znalazłem w dokumentacji, że nie. Więc pozostał hosting. Zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że wersję PHP można to zmienić samemu w panelu administracyjnym. Zmieniłem i jest OK. Nie wiem jak jest w innych hostingach, ale myślę, że podobnie.

Comments are closed.