Independent Enterprise czy można na tym zarobić? Pasywne zarabianie

Przede wszystkim co to jest Independent Enterprise? Tak piszą o sobie na swojej stronie „Ponieważ Independent Enterprise Global Inc. opiera się na rynku kryptowalut, którego stawki mogą się zmieniać, firma nie może i nie gwarantuje zysków dla użytkowników. Przed podjęciem decyzji o zakupie kontraktu należy uważnie zapoznać się z rynkiem kryptowalut.„. Co właśnie polecam.

Czyli jest to firma, która zajmuje się wydobyciem kryptowalut. Gdzie się znajduje? „Produktem firmy Independent Enterprise Global Inc. jest moc obliczeniowa, którą możemy brać z różnych lokalizacji.” Czyli nie wiadomo. Nie znalazłem informacji, gdzie kopalnie się znajdują. Ale to może zaleta, ze względów bezpieczenstwa. Ten sprzęt kosztuje naprawdę dużo. Jest w sieci kilka filmów ludzi którzy te kopalnie odwiedzali. Nawet podobno można się umówić na wizytę w takiej kopalni.

Co wydobywają? To co można, korzystając ze sprzętu opartego na GPU „Wydobywamy różne kryptowaluty oparte na GPU„. Obecnie to tylko Ethereum lub Monero. Możliwe, że w pojawią się też inne możliwości wydobycia w przyszłości.

Ale czy to się teraz opłaca?

Korzystając obecnie z ogólnodostępnych kalkulatorów jest to mało opłacalne. Zobacz  tutaj -> What to Mine?

Ja jednak wyliczam to sam.

Przykład:

Do przykładu weźmy kontrakt Beta Midi za 5443$ o mocy 130MH/s.

Wyliczenia są szacunkowe. Rzeczywiste zarobki  i liczby mogą się różnić o tych podanych poniżej, jednak nie więcej niż 10-15%. Dane w wyliczeniu uzyskane zostały z kalkulatorów wydobycia oraz własnego doświadczenia w kopalniach.

Ile 1MH/s generuje nam ETH? Dziennie wydobywamy z 1MH/s ~0.000075eth, daje to miesięcznie ~0,00225eth. Te dane uzyskasz z kalkulatorów. Zwykle są one lekko niedoszacowane, ale różnice to zaledwie 1-5%. Zaś dane podawane z wydobycia w IE są raczej przeszacowane. Ani oprogramowanie, ani moc GPU nie są w stanie więcej urobić ze swojej pracy. Trudność w wydobywaniu rośnie, co chyba nie jest uwzględnione w szacunkach firmy. Podobnie chyba koszty energii, chłodzenia i utrzymania kopalni.

Czyli 130MH/s –> Dziennie 0,00975 eth, miesięcznie 0,2925eth = 58$ (1 ETH = 199$ kurs na dzień 12.10.2018)

Kontrakty są 2 letnie, czyli 24 miesiące daje nam 1397$. Gdyby cena ETH wzrosła 2 krotnie to i zysk nam rośnie 2 krotnie, zakładając że wczesniej nie sprzedamy ETH.

Oczywiście jak cena eth wzrośnie to kwoty te rosną. Jednak przy obecnych cenach jest to zaledwie 25% zainwestowanej kwoty.

UWAGA: Nie można zakupić w/w kontraktu nie zakupując kontraktów mniejszych. Zawsze zaczynamy od kontraktu APLHA Mini.

A gdzie zysk?

Według wyliczen inwestycja nie przyniesie zysku. Jest to zwykłe naciąganie klientów. Piramida wyciągająca od ludzi pieniądze. Nie ważne jaki to będzie kontrakt, przy mniejszych będzie to jeszcze gorzej. Kolejni gracze inwestorzy finansują zarobki tych wczesniejszych.

Wiem z doświadczenia (posiadam koparkę), że koparka o mocy 180MH/s dobrze skonfigurowana i podkręcona pobiera na godzinę ponad 800W mocy co daje dziennie 19,2 KWh, koszt około 9 zł, przy obecnych cenach energii. (Cena energii ma wzrosnąć od przyszłego roku o ponad 20%.) Urobek dzienny (182MH/s) to ~0,0135eth = 2,69$ ~ 10 zł. Daje to nam zysk dzienny równy 1 zł. Koszt takiej kopalni, gdyby ktoś chciał sam zbudować to około 9000 – 10000zł. (6GPU Radeon RX580, SSD, RAM, Main Board, Stelarz, OS). Ale trzeba doliczyć jeszcze konserwacje, ewentualne naprawy, chłodzenie jeśli jest dodatkowe itp. No i trzeba na tym trochę się znać. Jeśli ktoś ma nadwyżki taniej energi np. z panelii fotowoltaicznych to można się wtedy nad tym zastanowić, bo ma niższy koszt utrzymania.

Coś dla osłody

Poza kopaniem firma ma jeszcze program matrycy. Jest to MLM, bo wymaga zapisywania poleconych. Zarabiasz 5% od każdego kontraktu do 10 poziomu. I nie ważne jaki Ty masz kontrakt, ale musisz mieć odpowiednią ilość poleconych na swoich poziomach. Na początku masz odblokowane 2 poziomy, jak zaprosisz kolejne osoby to kolejne poziomy się odblokują.

Trzecia możliwość zarobku to 5% od urobku każdego Twojego bezpośredniego poleconego. Jak Twój polecony wykopie 0.1ETH to dostaniesz z tego 0.005eth. Czyli pasywnie zarabiasz przez cały okres działania kontraktu. Im więcej poleconych i wiecej oni wykopią tym więcej zarobisz.

Decyzja należy do Ciebie

Zastanów się zanim zainwestujesz w tą firmę. Nie chcę nikogo hejtować, ale przedstawiam tylko prawdziwe wyliczenia. Kontrakty na pewno pokrywaja koszty zakupu i utrzymania koparek, oraz oprogramowania i wynagrodzenia dla informatyków. Problem tylko w zyskach. Obecnie cena ETH jest bardzo niska. Jeszcze pół roku temu ETH miało wartość ponad 2-3 krotnie wyższą. Jest grupa ludzi ( w tym inwestorów w IE), którzy twierdzą, że wartość ETH wzrośnie w ciągu 2 lat. Analitycy niezależni jednak twierdzą inaczej. Rynek ETH ma zostać zdominowany przez inną kryptowalutę, jednak ma nie byc ona wydobywana przez koparki. Co spowoduje z kolei spadek cen kart GPU, gdyż nie będą już miały zapotrzebowania w celach kopalnianych. Kopalnie stracą rację bytu.

Podobno Independent Enterprise się zmienia i stara się podążać za zmianami na rynku. To są jednak pozorne ruchy. Wypłata codziennie lub co kilka dni nic nie zmienia. Zmiana waluty wydobywanej to coś co może dać szansę na zwrot z inwestycji. Ale inwestujemy tam aby zarobić,  a nie czekać na tylko zwrot z inwestycji. Gdyby nie program zarobków z polecania to nie ma jak tu zarobić. Czyli taka MLM-owa kopalnia. Wszystko zależy jak dużo osób znajdziemy do inwestycji i będziemy mogli z tego zarobić.

Decyzja o inwestowaniu w Independent Enterpise pozostawiam Wam czytelnikom tego bloga.