Gdzie teraz zarabiać w internecie?

Sporo pytań do mnie ostatnio dotarło gdzie teraz zainwestować, aby zarobić. Nie jest to łatwe odpowiedzieć na takie pytanie. Pierwsze co mi przyszło na myśl to na rozwój osobisty, naukę, poszerzanie wiedzy i zdobywanie umiejętności. Jednak nie takiej odpowiedzi pytający oczekiwali. Chodzi im bardziej o programy lub projekty zarobkowe jakie można znaleźć w internecie. Tutaj trzeba powiedzieć jedno. Zarabianie w internecie nie polega tylko na uczestnictwie w programie, ale na pracy jaką włożymy w to aby zarobić. Znaleźć możemy mnóstwo programów, działających na różnych zasadach. Każdy wymaga pracy i nakładów także finansowych. Nie wiem których pragramów jest więcej MLM-ów, czy Revshare. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Ja uważam, że inwestycje swoje trzeba zdywersyfikować i posiadać w swoim potfolio każdy rodzaj programu. Np. jeden, dwa MLM-y, dwa lub więcej Revshare i coś co pozwoli nam biznes automatyzować. Co do MLM-ó jest ich tak dużo, tak że każdy powinien dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni. Zasada w tym przypadku też jest jedna, aby skutecznie sprzedawać produkty trzeba je doskonale znać i co za tym idzie używać. Sprzedawca musi znać wszystkie zalety produktu sprzedawanego i potrafić je wypromować. Można sprzedawać praktycznie wszystko  np. środki czystości, suplementy diety, kosmetyki, biżuterię, złoto itd.

W promocji i reklamowaniu MLM-ów dobrze przysługują się programy RevShare. Tutaj jednak trzeba uważać. Znamy to z ostatnich kilku miesięcy jak długi żywot mają te programy. Wiele z nich jest nastawione na szybki zysk i zniknięcie. Nie chcę oskarżać i obwiniać o to adminów, właścicieli, zwykle do upadku ich doprowadzają drobne problemy z płatnościami, które są wyolbrzymiane przez społeczność i potęgowane przez zakładanie sporów. Czasami takie problemy wynikają z problemów technicznych, co może być przyczyną złego projektu, złych założeń lub słabych programistów. Są jednak takie programy, które od początku mają dobre założenia, dobrych programistów i nastawione są na długie działanie. Obecnie sam korzystam z dwóch revshare, które są godne polecenia i warto mieć je w swoim portfolio. Mam na myśli LucreLab i Trafficmonsoon. Nie będę ich teraz porównywał, bo nie o to mi chodzi. Są to na pewno ze sobą obecnie konkurujące programy, jednak wzajemne obrzucanie przez liderów obu programów drugiej strony inwektywami jest w większości przypadków bezpodstawne i zwykle ma to na celu oczernienie jednej ze stron, a pokazywanie swojego ulubionego programu w superlatywach..Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Chciałbym jednak wrócić do tematu reklamowania swoich biznesów w tych programach. Są przynajmniej 3 powody dla których powinniśmy korzystać z programów revshare.

 1. Chcemy zarabiać pieniądze w internecie
 2. Potrzebujemy znaleźć partnerów do naszego biznesu MLM
 3. Musimy sprzedawać produkty naszego biznesu MLM

Odnośnie punktu 1 nie zarobimy w tych programach wielkich pieniędzy bez sporej początkowej inwestycji, a potem bez reinwestowania zarobków. Ale zarabiać można i to całkiem skutecznie. Ważna jest strategia i jej stosowanie. Warunkiem zarabiania jest jednak długa żywotność programu, bo jak zacznie mieć kłopoty przed wcześnie to cała strategia i zarobki idą w łeb.

Uśmiałem się ostatnio jak zobaczyłem film w którym rzekomo człowiek znany w biznesie internetowym od lat, przekonywał z zapałem jak skuteczne jest reklamowanie w jednym z wymienionych tutaj programów revshare i że koniecznie trzeba właśnie inwestować w ten, a nie inny program i rejestrować się w nim. Pisałem już kiedyś w innym artykule, że skuteczność reklamowa programów revshare jest ograniczona zwykle tylko do uczestników programu, a liczba ich jest mocno ograniczona. Są to zwykle ludzie zainteresowani zarabianiem w internecie, a nie kupowaniem czegokolwiek. Dobre one są do polecania innych revshare, szukania partnerów do biznesu internetowego MLM, ale nie do sprzedaży produktów.

Skuteczność reklamy w przypadku sprzedaży produktów jest niska lub minimalna i ponownej reklamy reklamodawca tam już nie kupi jak się o tym szybko zorientuje. Poza tym nikomu go nie poleci. Koniec z końcem będzie miało to bardzo negatywny wpływ na kondycję programu i nie będzie już pieniędzy na rozdzielenie pomiędzy uczestników, którzy też odejdą i jeszcze zrobią sporo zamieszania wokół programu. A zależy nam przecież na zarabianiu w programie i jego długotrwałym działaniu. Dlatego warte uwagi są te programy, które wychodzą z reklamą poza krąg uczestników. Popatrzmy na to tak. Na przykład na Facebook dziennie tylko w samej Polsce loguje się około 8 mln osób. W programach revshare jest parę lub paręnaście tysięcy ludzi na świecie, którzy zwykle nie chcą nic kupować, a liczą głównie na zarobek z klikania lub szukają innego fajnego biznesu. Co taki reklamodawca może sobie pomyśleć? Reklama na FB może kosztuje więcej, ale dociera do znacznie większej liczby osób nie koniecznie związanej z zarabianiem w internecie. Jest łatwo targetowana i ma dużo większą skuteczność. My reklamując produkty z MLM-u też musimy dotrzeć do takich ludzi. Warto tym pomyśleć zanim się zarejestrujemy w jakimś programie. Jeśli szukamy tylko partnerów do biznesu MLM lub poleconych do innego revshare to OK, ale pamiętajmy o ryzyku.

Podoba mi się to, że wspomniane wyżej programy starają się, aby ich funkcjonowanie trwało dłużej niż te niedawno upadłe programy revshare. Pamiętajmy w revshare też się zarabia, a będziemy zarabiać więcej jak duże będą przychody programu nie tylko z kolejnych wpłat uczestników, bo te w pewnym momencie się skończą. Tutaj trochę faworyzuje LucreLab jednak TrafficMonsoon też ma ogromny potencjał i możliwości, których pewnie jeszcze wszystkich nie poznałem. Każdy z nich jest naprawdę dobry, a właściciele ich stale rozwijają swoje programy, rozbudowując o nowe funkcjonalności, które mają przynieść nowe dodatkowe fundusze do programu. To pozwoli na ich długotrwałe działanie. Raczej nie upadną po dwóch lub kilku miesiącach. Ciekawe są też i idące w dobrym kierunku funkcje, które pozwalają na kupowanie reklam przez reklamodawców bez uczestnictwa w programie. Np. funkcja w LucreLab AdUnity to coś co pozwala na umieszczenie bloku reklamowego na dowolnej stronie internetowej z możliwością wykupienia miejsca w bloku przez dowolną osobę. Nie wiem jak obecnie jest to skuteczna metoda reklamowania, ale pozwala na wyjście poza krąg osób zainteresowanych tylko zarabianiem. Gdyby np. taki blok można było umieścić na portalu takim jak np. onet to odbiór byłby ogromny, a przychody dla programu też znaczące. To tylko jednak dywagacja, gdyż umieszczenie bloku adUnity na onet jest trudne lub wręcz niemożliwe. Ale jest sporo stron z dużą ilością odsłon, które mogą być już dostępne, a problemem jest dotarcie do właścicieli i przekonaniu ich o korzyściach z używania tego na ich stronach. Czy taka funkcjonalność lub podobna istnieje w TrafficMonsoon? Możliwe, że jeszcze jej nie poznałem, a istnieje.

W obu programach właściciele muszą skupić się nad poprawieniem skuteczności reklamy. Geo Targetting jest przykładem i jednym z ważnych elementów poprawiającym skuteczność reklamy, który jest wdrażany do obu programów. Trzeba jeszcze pomyśleć nad innymi środkami poprawienia skuteczności reklam.

Wróćmy jednak do tematu artykułu, gdzie teraz zainwestować i zarabiać. Jak już wspomniałem:

 1. Trzeba być w MLM, wybór MLM-u należy potraktować osobiście.
 2. Korzystać z revshare do reklamowania swojego biznesu MLM i zarabiać na nim.
 3. Trzeba używać narzędzi marketingowych takich jak autorespondery, strony przechwytujące (splash pages), hostingów czyli miejsc gdzie swoje strony przechowujemy, domeny i oczywiście listy mailingowe.

Do punktu 3 polecam All In One Profits, jako że jest najtańszy na rynku poza tym pozwala też na zarabianie, ze 100% prowizjami. Co jest jego ogromną zaletą. Na tej stronie znajdziesz sporo informacji na temat tego programu, warto poczytać i pooglądać załączone filmy.

.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe słowa kluczowe

 • trafficmonsoon opinie

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe słowa kluczowe

 • trafficmonsoon opinie

2 thoughts on “Gdzie teraz zarabiać w internecie?”

 1. Kristine says:

  Wejdź na moją stronę internetową i dowiedz się jak zaczęłam zarabiać w internecie i odzyskałam swoją niezależność finansową. Myślę, że ta rada przyda się też Tobie.

  http://kristineberzina.wix.com/kristine

 2. Aleksandra says:

  W Lucre nie działam, ale w Traffic Monsoonie tak, natomiast ta opcja w LucreLab AdUnity którą tu opisałeś brzmi rewelacyjnie – byłoby pięknie, gdyby coś takiego można było wkrótce zobaczyć w Monsoonie. Świetna sprawa.
  Aleksandra ostatnio opublikował…W pracy telefon mnie gryzie – nie dzwonieMy Profile

Comments are closed.