Czy zarabiając na blogu musimy płacić podatki ?

TAK, przecież jesteśmy uczciwi wobec siebie i Państwa.

1276613884_by_Leena_600Ale jak je płacić ? Otóż została wydana nowa interpretacja ustawy i 5 września 2014 roku Ministerstwo Finansów przyznało, że przychody uzyskiwane przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej z reklam zamieszczanych na ich stronach internetowych i blogach mogą być opodatkowane tak jak najem, czyli ryczałtem ewidencjonowanym. Bardzo ważne jest to, iż wskazana interpretacja jest interpretacją ogólną, więc dotyczyć będzie wszystkich podatników, którzy są w identycznej sytuacji ( a więc uzyskują takie przychody) bez konieczności podejmowania dodatkowych działań. Oznacza to, że przychody takie będzie można opodatkować ryczałtem wg stawki 8,5% tak samo jak przychody z najmu nieruchomości. 

Ważne jest aby zawiadomić właściwy dla siebie urząd skarbowy do 20 dnia miesiąca następującego po tym miesiącu, w którym uzyskano pierwszy przychód z tego tytułu.

Pamiętajmy także, że wybierając opodatkowanie ryczałtem liczymy podatek od przychodu, a więc nie możemy w rachunku podatkowym uwzględniać kosztów uzyskania przychodu, czyli na przykład opłat za adres internetowy, hosting itp. Jednak dużo niższa stawka podatku znacznie rekompensuje nam tą niedogodność.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Źródło: Artykuł z egospodarka.pl

 

2 thoughts on “Czy zarabiając na blogu musimy płacić podatki ?”

  1. Maciej says:

    Świetna wiadomość dla wszystkich właścicieli stron internetowych. Ciekawi mnie tylko czy na tej samej zasadzie można rozliczać przychody z Adsense.
    Maciej ostatnio opublikował…Koniec z rajem podatkowymMy Profile

  2. Ewa says:

    Bardzo dziękuję właśnie szukałam informacji na ten temat. .
    Ewa ostatnio opublikował…Dogonić MarzeniaMy Profile

Comments are closed.