Czy można zarobić na Opcjach Binarnych?

Na to pytanie odpowiem później. A teraz dowiedzmy się co to są opcje binarne?

Opcje binarne to pewnego rodzaju gra handlowa polegająca na spekulowaniu, czy cena danego aktywa wzrośnie, czy spadnie w danym przedziale czasowym. Nie kupujemy żadnych walut lub aktywów tylko określamy co się z nimi stanie po określonym czasie. Najbardziej popularną opcją jest określanie High/Low tzn. zgadujemy czy cena aktywu będzie wyższa od obecnej czy niższa. Co to są aktywa? Zwykle określa się mianem aktywa pary walut i kurs miedzy nimi. Są to także akcje firm, kontrakty terminowe i inne instrumenty finansowe którymi handluje się na giełdach.

dollar-789095_640Rynek opcji binarnych nie jest jeszcze w pełni regulowanym rynkiem, czego powodem jest jego duży dynamizm oraz kontrowersje związane z zaliczeniem tego rodzaju działalności jako instrument finansowy. Jako pierwszym urzędem regulacyjnym na terenie Unii Europejskiej, który uznał opcje binarne za instrument finansowy jest Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Rynek ten więc zaczął być regulowany na terenie UE od 3 maja 2012 roku. Jednakże, nie wszystkie organy regulacyjne traktują opcje binarne jako instrument finansowy. Dla przykładu brytyjski organ regulacyjny Financial Conduct Authority (FCA) traktuje opcje binarne jako hazard i też wymaga uzyskania odpowiedniej licencji wydawanej przez Komisję Hazardową. (źródło Wikipedia)

Brokerów i platform do handlowania opcjami binarnymi jest na rynku wiele. To czy dany broker jest dobry lub odpowiedni dla nas jest kwestia gustu i zaufania. Niektóre platformy są skomplikowane inne proste. Jedne dają więcej możliwości handlowania instrumentami finansowymi inne mniej. Podobnie jest z narzędziami do analiz. Zwykle staram się nie faworyzować jednych przed drugimi dopóki nie poznam ich dokładniej.

Dlatego teraz wspomnę o brokerze uTrader i jego platformie, która nie jest zbyt popularna na polskim rynku, ale jestem przekonany, że wkrótce to się zmieni. Strona jest w języku polskim, konto prowadzone jest w dolarach lub euro, ma polskie wsparcie klienta, a wkrótce jak obiecują wprowadzą przelewy do polskiego banku. Brzmi dobrze prawda?

UTrader to broker opcji binarnych działający od 2011 roku, należący do firmy Day Dream Investments Ltd, z siedzibą na Łotwie, która jest zarejestrowana na Seszelach. Broker nie jest regulowany natomiast jest w trakcie procesu regulacji (CySec). Malkontenci stwierdzą, że brak regulacji jest złym sygnałem. Jednak niekoniecznie, można być brokerem nieregulowanym, a jednocześnie utrzymywać odpowiednie standardy obsługi klienta. Nie ma jednak ciała kontrolnego, do którego możemy się zwrócić w razie ewentualnych problemów z wpłatami/wypłatami.

Reputacja firmy jest dla właścicieli ogromnie ważna i znaczy więcej niż jakikolwiek majątek. uTtrader dokłada wszelkich starań by mieć pewność, że ich traderzy mają dostęp do wszystkiego co jest niezbędne, aby osiągnąć sukces, od profesjonalnego doradztwa po obsługę klienta. To zapewnia sama firma i jest to bardzo ważne, można nawet powiedzieć że ważniejsze niż sama regulacja. Regulacja przyjdzie z czasem jako potwierdzenie jakości i statusu brokera.

A oto kilka opinii znalezionych w sieci na temat brokera.

„Nigdy nie przypuszczałem, że jednym kliknięciem myszy mogę osiągnąć taki zysk. Jestem nowy w transakcjach na opcjach binarnych, ale dzięki materiałom szkoleniowym na uTrader.com oraz całej grupie obsługi klienta, zdołałem nie tylko pojąć czym są opcje binarne, ale też na nich zarabiać. Nie mogę uwierzyć, że szybkie zarabianie może być tak proste.” Michał Kozłowski

Dzięki uTrader, przerośliście moje oczekiwania! Miałem opory przed rozpoczęciem handlu opcjami binarnymi, a tymczasem wejście w to okazało się tak łatwe. Wystarczyło tylko wybrać KUP czy SPRZEDAJ. Lista aktywów jest długa, a procent wypłaty jest wspaniały. Nie mogę uwierzyć, że czekałem tak długo z rozpoczęciem zarabiania ekstra gotówki i bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na współpracę z uTrader.com.” Ryszard Malinowski

„Przyznaję uTrader.com 5 gwiazdek. Nie mam zbyt dużo wolnego czasu, zatem fakt, że uTrader oferuje handel oraz obsługę klienta 24/7 jest dla mnie idealne. Strona działa szybko, a wskazówki udzielane przez uTrader są nie do przecenienia. Moje zyski dowodzą, że platforma uTrader.com jest najlepsza w tej branży.” Ewa Gierej

„Jeśli chodzi o handel opcjami binarnymi, wybór jest olbrzymi, ale uTrader zyskał sobie u mnie, ponieważ byłem potraktowany z szacunkiem i profesjonalizmem oraz uzyskałem uczciwą poradę. Przy takim zalewie oszustw w dzisiejszym świecie online, ciężko jest znaleźć wiarygodną firmę, ale uTrader wydaje się znakomitym przykładem najwyższej klasy firmy handlującej opcjami binarnymi.” Łukasz Dąbrowski

Strona brokera prezentuje się schludnie i nowocześnie. Na głównej stronie dostępny jest formularz rejestracyjny, a sama rejestracja przebiega sprawnie. Aby móc korzystać z dobrodziejstw konta i platformy, należy najpierw złożyć depozyt. UTrader chwali się posiadaniem 250,000 klientów, a Alexa rank (56k) wskazuje na dużą popularność serwisu szczególnie w Rosji. Broker ten wydaje się solidnym zawodnikiem tego rynku.

Rejestrując się mamy do wyboru 4 rodzaje kont: Start, Silver, Gold i VIP. Im wyższy status konta tym możemy liczyć na wyższy bonus, opiekuna konta, dodatkowe materiały szkoleniowe oraz priorytet przy wypłatach. Konto możemy założyć w walucie EUR, USD, RUB i GBP.

Oferowane maksymalne zyski z naszych transakcji to 85%, co jest przyzwoitym wynikiem, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, to zależy od płynności na rynkach finansowych.

Więcej informacji o uTrader znajdziesz TUTAJ

Wróćmy do pytania tytułowego. Czy da się zarobić na opcjach binarnych? Na pewno TAK, ale ten biznes jak i każdy inny obarczony jest ryzykiem. Trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i trochę szczęścia. Handlować należy z głową, nie ulegać emocjom (to jest najtrudniejsze) i ciągle się uczyć. Platforma brokera uTrader poza samymi narzędziami i instrumentami do handlu dostarcza sporo materiałów do samokształcenia oraz dodatkowo ubezpieczenie dla tych co deponują swoje pieniądze pierwszy raz. Firma zapewnia ubezpieczenie całej sumy pierwszej wpłaty. Ubezpieczenie to pozwala kontrolować ryzyko i zabezpieczyć pierwszy depozyt w przypadku, gdy pierwsze transakcje zakończą się niepowodzeniem, a saldo konta spadnie poniżej poziomu pierwszego depozytu.

Czy jesteś gotowy/a na handel opcjami binarnymi?

 

2 thoughts on “Czy można zarobić na Opcjach Binarnych?”

 1. Jerzy says:

  Cześć.
  Ja trochę bawię się w opcje binarne.
  Jak mi idzie, opisuję na mojej stronie:
  http://www.jerzy-mirosław.pl (przez ł )
  Z tej strony możesz też napisać do mnie.
  Pozdrawiam, życząc udanych obstawień w opcjach.

 2. Piotrek says:

  Ja tez jest klientem uTrader i firma naprawde dba o dobro klienta i wszystkie wyplaty otrzymuje w terminie.

Comments are closed.