Czego możemy nauczyć się od gęsi?

Wczoraj dostałem na maila od mojego znajomego pewien tekst, który bardzo mi się spodobał i dlatego chciałbym go teraz zacytować. Chciał on mnie zapytać czy tekst ten jest motywujący. Przeczytajcie go teraz koniecznie i zastanówcie się ile w tym jest prawdy o nas samych.

„Dlaczego gęsi latają w kluczach?”

Za każdym razem, gdy ptak uderza skrzydłami, zwiększa on siłę nośną skrzydeł ptaka lecącego zaraz za nim.

Dzięki temu, że gęsi lecą w kluczu,zwiększają zasięg swojego lotu o 71 %
w stosunku do zasięgu, jaki mógłby osiągnąć samotnie lecący ptak.

Zawodnicy w grupach treningowych również zmierzają w podobnym kierunku i mogą dotrzeć do swojego celu szybciej, niż gdyby mieli to zrobić w pojedynkę, wykorzystując turbo doładowanie dostarczane przez innych członków zespołu.

Gdy któraś z gęsi wypadnie z klucza, nagle odczuwa duży opór związany z lotem w pojedynkę i szybko wraca do formacji, aby wykorzystać siłę wznoszącą generowaną przez ptaka z przodu.

Jeśli mielibyśmy instynkt gęsi, to trzymalibyśmy się formacji ludzi, którzy zmierzają w tym samym kierunku.

Gdy gęś, która była na czele klucza, zmęczy się, wraca na koniec jednego ze skrzydeł formacji i inna gęś zajmuje jej miejsce.

Zamiana ról ma sens w przypadku trudnych zadań, zarówno w przypadku ludzi jak i gęsi lecącym na południe.

Gęsi lecące z tyłu gęgają, aby zachęcić tych z przodu do utrzymywania prędkości.

Jakie wiadomości wysyłamy tym, którzy są przed nami?

Ostatnia składowa instynktu gęsi zdaje się być tak samo ważna jak wszystkie pozostałe.

Jeśli jedna z gęsi się rozchoruje lub zostanie postrzelona i wypada z formacji, dwie inne gęsi wypadają razem z pechowcem i podążają za nią, aby zaoferować pomoc lub ochronę.

Pozostają przy rannej do momentu, w którym jest ona w stanie dalej lecieć lub zginie.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Tylko wtedy ruszają dalej na własną rękę lub z inną formacją gęsi, aby dogonić swoją grupę.

Z nami jest dokładnie tak samo. Możesz działać samodzielnie, ale to jest cholernie trudne.
Możesz też „podpiąć” się pod siłę nośną wytworzoną przez gęś przed Tobą.

Dzięki temu mniej się zmęczysz, zalecisz znacznie dalej i szybko zobaczysz konkretne efekty. 

Tekst ten dał mi dużo do myślenia. Zacząłem się zastanawiać jak to jest ze mną i doszedłem do wniosku, że sam jestem jak ta gęś i podpinam się pod lepszych ode mnie, dlatego mam konkretne wyniki. Pomyślałem wtedy, że może i sam jestem taką gęsią na czele. Mam sporo osób w grupie i drugie tyle co chce ze mną współpracować. Nie wszyscy jednak rozumieją na czym polega biznes w internecie. Mimo uczestnictwa w grupie starają się dążyć do efektów swoimi ścieżkami.  Nie powielają działań moich i naszej grupy. Są często leniwe, apatyczne, szukają dziury w całym lub brakuje im motywacji i pomysłów do pracy. Są to osoby jak te gęsi które wypadły z klucza. Czy znajdą nowy klucz do którego zostaną przyjęci? Oby tak, bo wszystkim życzę dobrze. Sukces wymaga pracy i zaangażowania. Sam Brian Tracy pisał, że najłatwiejszą metodą osiągnięcia celów jest powielanie działań tych osób które już ten cel osiągnęli. Najwięksi sportowcy świata mają swoich trenerów. Najwięksi biznesmeni mają swoich mentorów. Dlatego nie pozwól na to, że zostaniesz sam ze sobą, bez żadnej opieki. Mogę pomóc, ale musisz tego chcieć i podążać za mną.

http://zarabianie24online.pl/darmowe-szkolenia/szansa-dla-ciebie/