Czy MLM to piramida ?

Wiele osób tak twierdzi, a jest to nieprawda. MLM to nie inaczej jak Multi Level Marketing, czyli sposób na sprzedaż usług lub produktów w inny sposób niż tradycyjny w sklepach. Polega głównie na polecaniu i sprzedaży w sposób bezpośredni.Nie poprzez sieci sprzedaży.

mlm jobsJednak skupmy się na obaleniu mitu, że to piramida. W Stanach Zjednoczonych w ostatniej dekadzie zwiększyła się liczba milionerów o ponad 50%, czyli osób których dochód netto w ciągu roku przekroczył 1 milion dolarów. Dane te pochodzą z raportu Federalnego Urzędu Podatkowego. Większość z tych nowych milionerów zaczynała swój biznes od zera, bez majątku, mając długi i nie mając żadnego zaplecza  finansowego. Popatrz na twórców  firmy Apple lub HP, gdzie ich firmy powstały w garażu. Podobnie jest z osobami rozpoczynającymi swój biznes w MLM. Nie mają nic, kupują zestaw startowy i zaczynają swój biznes. Pieniądze zarobione reinwestują i tak dalej. Okazuje się z tego samego raportu, że połowa wszystkich milionerów w USA zobyła swój pierwszy milion właśnie działając w biznesie MLM. Czy to nie dziwne ? Większość z Was pewnie powie, że zarobili bo inni na nich wpłacali pieniądze tak jak to jest w piramidzie. A to nie prawda bo w MLM nie zarabia się od wpłat osób będących po Tobą w strukturze tylko od sprzedaży przez nich produktów. I wszystko zależy od planu marketingowego. W niektórych MLM-ach dostaje się 5%, w innych 30%, a jeszcze innych 100% prowizji od sprzedaży produktu. Oczywiście najlepsze MLM-y to te w których uzyskuje się 100% prowizji, jednak w tych z niższą prowizją tez można zarobić. Zwykle co innego sprzedają i to tym się różni. Produkt jest dla innej grupy ludzi. Co do piramidy, czy firma w której pracujesz nie jest piarmidą ? Jaki ma kształt ? Czy możesz zarobić więcej od swego kierownika, dyrektora czy prezesa ? Czy dostajesz prowizję od sprzedaży lub wykonania usługi ? Popatrz na inne organizacje takie jak kościół, ZUS, banki, fundacje itp. Czyżby ich struktura nie miała kształtu piramidy ? Wszystko sprowadza się do piramidy. Wszystko jest piramidą, tylko że w MLM masz swobodę i sam tworzysz swój biznes. Możesz zarobić więcej niż twój lider. Taki właśnie jest MLM. Nie tylko liderzy zarabiają.

Polacy są mało przedsiębiorczy i bardzo zachowawczy, dlatego u nas tak niewielu mamy milionerów, a ich wzrost jest marginalny. Boimy się zmian i robienia czegoś innego niż wiekszość. W książce „Zmień myslenie, a zmienisz swoje zycie” Brian Tracy opisuje, że badając zachowania milionerów zauważono, że milionerzy zawsze zachowują się inaczej niż wszyscy. Naśladując ich odnosi się sukcesy.

Wszyscy myślą o MLM jako piramidzie, pomyśl inaczej, a odniesiesz sukces, określ swój cel i zacznij działać. Cel jest najważniejszy. Szczęście to pojęcie względne. Nikt nie zarobił miliona dzieki szczęściu. Sukces wynika z rachunku prawdopodobieństwa, a żeby zwiększyć swoje szanse należy więcej próbować i podnosić swoje szanse na sukces. Na pewno prędzej zarobisz swój pierwszy milion podnosząc swoje szanse i działając niż spędzając czas na prośbach, nadziejach, błaganiach i modlitwach.

Zobacz to i sprawdź czy MLM to piramida.